Zihne Yolculuk


Zihne Yolculuk

Video oynatıcı hazırlanıyor...
Zihne Yolculuk
Zihne Yolculuk
Zihne Yolculuk
"Bizi zorlukların üstesinden gelmeye sevk eden ne?" Film başarıya ulaşmak için ölümcül olabilecek durumlarla, zihinsel ve fiziksel zorluklarla başa çıkmak için gösterilen azmi muhteşem görüntüler eşliğinde anlatıyor.
Orjinal Ad :Into the Mind
Yönetmen :Dave Mossop, Eric Crosland
Yıl :2013
Ülke :Kanada
Dakika :83 dk.
Dil :İngilizce
Alt Yazı :Türkçe
Geçtiğimiz yıl festival programına aldığımız ve büyük beğeni toplayan bol ödüllü film “Elimden Gelen” in yapımcısı Sherpas Cinema yine büyüleyici bir film ile karşımızda. Bu defa meydan okunan şey fiziksel zorluklar değil. Belki de dünyanın en gizemli ve zorlu engellerinden biri; insan zihni. Nefes kesen görüntüleri, sarsıcı aktarım teknikleri ile, Sherpas rüya ve gerçeklik arasındaki sınırları yok edip izleyiciyi extreme kayakçıların zihinlerindeki esrarengiz dünyaya götürüyor. Baştan sona nefeslerinizi tutarak izleyeceğiniz bir kayak gösterisine hazır olun.


Yönetmen : Dave Mossop, Eric Crosland

Yönetmenler Dave Mossop ve Eric Crosland 90’lı yıllarda lisede tanıştı ve o zamandan beri filmlerde birlikte çalışıyorlar. O dönemde Alberta’daki Fortress Dağında gerçekleşen bir çığda 4 yakın arkadaşlarıını kaybettiler ve bu olay onları oldukça derinden etkiledi. Mossop ve Crosland hayatın kırılganlığın farkına varmışlardır ve her günü dolu dolu yaşamak için ellerinden geleni yapmayı öğrenmişlerdir. Film şirketleri “Sherpas Sinema”yı temelden başlayarak kurdular. Kısa filmlerdeki ilk deneyimlerini dünya çapındaki Banff Mountain Film Festivali ile dolaşarak kazandılar. Crosland, Capolano Sinema Okuluna gitti ve Freeride Entartainment ve The Ride Guide Televizyon Programı gibi film şirketlerinde çalıştı. Mossop, Victoria Üniversitesinin sinema programından yüksek bir derece ile mezun oldu. Her zaman çığ eğitimi ile ilgili etkili bir film çekmek istemiş olan ikilinin bu hayali 2009 yılında “The Fine Line” filmin gösterime girmesi ile gerçekleşti. Film, bugün dünya çapında en iyi çığ filmi olarak sayılıyor. Şu anda şirketleri “Sherpas”; gelişmiş sinemacılığı, yaratıcı hikaye anlatımı ve etkili içeriği ile dünya çapında bir üne sahip. Ödüllü yeni filmleri “All.I.Can” dünyayı etkisi altına almış, iTunes listelerine bir numaradan girmiş ve insanların kayak filmleri ile ilgili düşüncelerini kökten değiştirmiştir.