Londra’dan Londra’ya


Londra’dan Londra’ya

Video oynatıcı hazırlanıyor...
Londra’dan Londra’ya
Londra’dan Londra’ya
Londra’dan Londra’ya
Sarah Outen, Hint okyanusunu tek başına kürekle aşmayı başaran ilk kadın sporcu. Şimdi gözlerini daha zorlu bir hedefe dikiyor. Londra’dan başlayarak kürek, bisiklet ve kayakla dünyanın çevresini dolaşmak ve tekrar başlangıç noktasına dönebilmek.
Orjinal Ad :London to London
Yönetmen :Justine Curvengen
Yıl :2013
Ülke :İngiltere
Dakika :40 dk.
Dil :İngilizce
Alt Yazı :Türkçe
Bu film Sarah’ın deniz kanosuyla giriştiği mücadelenin Londra’dan Fransa’ya ve Rusya’dan Japonya’ya kadar uzanan hikayesidir. Darbe almış bir kano, kahverengi ayılar, okyanusların ürkütücü büyüklüğü, tükenmişlik ve Rus kanunlarının zorlayıcı kuralları Sarah’ın başetmek zorunda kaldığı zorluklardan sadece birkaçı. Tüm bunlara ragmen Sarah cesareti ve iyimser karakteriyle bu filmi keyifli ve eğlenceli bir hale getirmeyi başarıyor.


Yönetmen : Justine Curvengen

Justine, programları National Geographic, Channel 4, Channel 5 ve BBC’de yayınlanan ödüllübir film yapımcısı ve kano kullanan bir kaşif. Cackle TV kanalını yönetiyor ve çok beğenilen “This is the Sea” adlı deniz kanosu DVD serisinin yaratıcısı. Çektiği filmler, Banff ve Kendal Dağ Film Festivallerinde en iyi film ödülü dahil prestijli pek çok ödülün kazandı. Uluslararası olarak pek çok yerde sunum yapıyor ve dergiler için makaleler yazıyor. Doğanın büyüleyici dünyasını keşfetti ve oynadığı hokey sopasını kano, kürekler, dağ bisikleti ve yürüyüş ayakkabıları için bıraktı! Pirenelerde sahilden sahile bisiklet sürmek, Himalayalarda yürüşe çıkmak ve Amerikadaki en büyük dağ olan Aconcagua da 7000 metre tırmanmak için pek çok maceraya atıldı. 2002 yılında Kano Dünya Şampiyonasında İngiltere adına yarışarak İngiltere’ye 4.lüğü getirdi.