Tierra del Fuego


Tierra del Fuego

Video oynatıcı hazırlanıyor...
Tierra del Fuego
Tierra del Fuego
Tierra del Fuego
İngiliz bir çift, dünyanın en ücra ve rüzgarlı adası olan Tierra del Fuego’da 1000 millik bir rotada su kayağı yapan ilk insanlar olmak için yola çıkıyor.
Orjinal Ad :Tierra del Fuego
Yönetmen :Justine Curvengen
Yıl :2013
Ülke :İngiltere
Dakika :51 dk.
Dil :İngilizce
Alt Yazı :Türkçe
Yola çıktıkları an bir çok zorlukla karşılaşıyorlar. Ulaşım problemleri ve gecikmeleri, Kayaklarından birinin çalınması, şiddetli rüzgarlar, ürkütücü dalgalar, buzullar ve en zorlusu Tendonitler. Yani aşırı zorlanma sonucu el ve ayak bileklerinde oluşan iltihaplanmalar. İkili tüm bu zorluklarla mücadele ederken kendilerine eşlik eden Deniz arslanları, balinalar ve albatros kuşlarıyla moral bularak adrenalin ve huzur dolu rotalarını tamamlayabilmek için ellerinden geleni yapıyor.


Yönetmen : Justine Curvengen

Justine, programları National Geographic, Channel 4, Channel 5 ve BBC’de yayınlanan ödüllübir film yapımcısı ve kano kullanan bir kaşif. Cackle TV kanalını yönetiyor ve çok beğenilen “This is the Sea” adlı deniz kanosu DVD serisinin yaratıcısı. Çektiği filmler, Banff ve Kendal Dağ Film Festivallerinde en iyi film ödülü dahil prestijli pek çok ödülün kazandı. Uluslararası olarak pek çok yerde sunum yapıyor ve dergiler için makaleler yazıyor. Doğanın büyüleyici dünyasını keşfetti ve oynadığı hokey sopasını kano, kürekler, dağ bisikleti ve yürüyüş ayakkabıları için bıraktı! Pirenelerde sahilden sahile bisiklet sürmek, Himalayalarda yürüşe çıkmak ve Amerikadaki en büyük dağ olan Aconcagua da 7000 metre tırmanmak için pek çok maceraya atıldı. 2002 yılında Kano Dünya Şampiyonasında İngiltere adına yarışarak İngiltere’ye 4.lüğü getirdi.