TOM


TOM

Video oynatıcı hazırlanıyor...
TOM
TOM
TOM
Dolomitlerde babası ile bir kampingde yaşayan Tom, İngilizlerin en ünlü yüksek irtifa dağcılarından biri olan Alison Hargreaves in oğludur. Tom, annesi K2 de hayatını kaybettiğinde 6 yaşındaydı ve yaşadığı bu üzücü olaya rağmen iyi bir tırmanıcı olmaktan başka bir hayal kurmadı.
Orjinal Ad :Tom
Yönetmen :Angel Esteban, Elena Goatelli
Yıl :2015
Ülke :İspanya-İtalya
Dakika :67 dk.
Dil :İngilizce-İtalyanca
Alt Yazı :Türkçe
Bütün hayatını dağlara adayan Tom, daha önce kimsenin gerçekleştiremediği Alplerin 6 kuzey yüzünün tek bir kış sezonunda solo tırmanışı projesinin peşine düştü. Kimsenin daha önce gerçekleştirmediği bu tırmanışları yaparak bu alanda bir ilki başarmak isteyen Tom babasının kullandığı bir karavanda Alp dağlarında tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.

Yönetmen : Angel Esteban, Elena Goatelli

Hareket eden fotoğraflara olan tutkum çok erken yaşlarda, kardeşimle yaptığımız ilk kayak videosuyla başladı… bir LEGO filmiyle! Kardeşim dağlarla ilişki kurmaya başlarken ben de sürekli büyüyen bir tutkuyla video düzenlemeyi ve post prodüksiyonu öğrendim. Doğal olarak da arkadaşlarımızla birlikte kendimizi ortak bir hayali başarmaya çalışırken bulduk: dağlarda yaptığımız kaçamakları film almak!