PANAROMA


PANAROMA

Video oynatıcı hazırlanıyor...
PANAROMA
PANAROMA
PANAROMA
2014 Temmuzunda, Edu Marin hayatının en zorlayıcı projesine adımını attı: “Panaroma”yı tırmanmak. Alex Huber ve 61 yaşındaki babası Fransico Marin Novato tarafından keşfedilen rota, Tre Cime di Laveredo Doğal Yaşam Parkındadır ve 500 metrelik hattı ile dünyanın en zor duvarlarından biri olarak görülür.
Orjinal Ad :Panaroma
Yönetmen :Jon Herranz
Yıl :2015
Ülke :İspanya
Dakika :28 dk.
Dil :İspanyolca
Alt Yazı :Türkçe
Tırmanışın zorlayıcı doğası, gerektirdiği psikolojik kararlılık ve sürekli değişen hava şartları nedeniyle sadece bir grup insan zirveye varmayı başarabilmiştir. Üstelik son zamanlarda duvardan kopan parçalar yüzünden yakın tarihte hiçbir tırmanışçı rotayı tamamlayamadı. Bu filmde baba ve oğul, Dolomites’ın kalbine girerek bu imkansız tırmanış başarasını tamamlama ve yaşayan efsaneler arasına girme hayallerini gerçekleştirmeye çalışacak.

Yönetmen : Jon Herranz

Jon Herranz, Getxo’da 1980 yılında doğdu. Yüzbinlerce kişinin internet üzerinden izlediği tırmanış ve doğa sporları konulu kısa filmleri EpicTV partnerliğinde çekti. Buna ek olarak “Panaroma”, “Novato”, ve “Restart” gibi spor belgeselleri de çekti. Şu anda son spor belgeseli olan “Panaroma” Sancandido-Innicen Macera Doğa Filmleri Festivalinde 2015 Grivel Golden Axe En iyi Film Ödülü dahil 6 farklı ödül kazandı. Ayrıca 21 farklı Uluslararası Film festivalinde gösterime seçildi. Bu festivaller arasında San Sebastian Uluslararası Film Festivali, The Graz Uluslararsı Dağ Filmleri Festivali, Torello Dağ Filmleri Festivali ve Bilbao MendiFilm Festivali bulunuyor. Kısa filmi “Novato” Bilbao, Trento, Vancouver, Graz, Güney Kore ve Kendal gibi 14 farklı Uluslarası Dağ Filmleri Festivalinde gösterildi. Herranz “Sikyong, 14. Dalai Lama’2nın politik devrimi”, “La Platorma” ve “Flames” gibi toplumsal belgesellerin de yönetmenliğini yaptı ve Uluslarası Barselona İnsan Hakları Film Festivalinde En İyi Film Ödüllerini kazandı.