ALEUT ADALARINDA DENİZ KANOSU


ALEUT ADALARINDA DENİZ KANOSU

Video oynatıcı hazırlanıyor...
ALEUT ADALARINDA DENİZ KANOSU
ALEUT ADALARINDA DENİZ KANOSU
ALEUT ADALARINDA DENİZ KANOSU
Rusya’dan Alaska’ya kadar uzanan Aleut Adalarını kano ile geçmeyi bugüne kadar kimse geçmeyi başaramadı. Kaşif Justine Curgenven ve Sarah Outen kimsenin yaşamadığı bu 20’den fazla küçük adanın arasından geçerek 2500 kilometreden fazla yol kat etmek için yola çıkıyor.
Orjinal Ad :Kayaking the Aleutians
Yönetmen :Justine Curvengen
Yıl :2015
Ülke :Büyük Britanya
Dakika :36 dk.
Dil :İngilizce
Alt Yazı :Türkçe
Sarah için işler çok daha zor çünkü o bu maceraya “İnsan Gücüyle Yolculuk” projesikapsamında katılıyor ve kano deneyimi oldukça kısıtlı. Dünyanın en rüzgarlı ve zorlu yerlerinden birinde 101 gün boyunca yalnız kalan bu iki kadın bilinmeyen akıntılar tarafından sürükleniyor, fırtınalı dalgalarla sarsılıyor ve ayılarla karşılaşıyorlar. Hop oturtup hop kaldıran bu yolculukta kendileri hakkında bilmedikleri şeyler keşfediyor, zengin doğal yaşama tanıklık ediyor ve bu zor ama büyüleyici doğa harikasında yaşayan bir kaç insanla tanışma fırsatını yakalıyorlar.

Yönetmen : Justine Curvengen

Justine, programları National Geographic, Channel 4, Channel 5 ve BBC’de yayınlanan ödüllübir film yapımcısı ve kano kullanan bir kaşif. Cackle TV kanalını yönetiyor ve çok beğenilen “This is the Sea” adlı deniz kanosu DVD serisinin yaratıcısı. Çektiği filmler, Banff ve Kendal Dağ Film Festivallerinde en iyi film ödülü dahil prestijli pek çok ödülün kazandı. Uluslararası olarak pek çok yerde sunum yapıyor ve dergiler için makaleler yazıyor. Doğanın büyüleyici dünyasını keşfetti ve oynadığı hokey sopasını kano, kürekler, dağ bisikleti ve yürüyüş ayakkabıları için bıraktı! Pirenelerde sahilden sahile bisiklet sürmek, Himalayalarda yürüşe çıkmak ve Amerikadaki en büyük dağ olan Aconcagua da 7000 metre tırmanmak için pek çok maceraya atıldı. 2002 yılında Kano Dünya Şampiyonasında İngiltere adına yarışarak İngiltere’ye 4.lüğü getirdi.