TCHANG


TCHANG

Video oynatıcı hazırlanıyor...
TCHANG
TCHANG
İki Bask dağcı güney İspanya'da bir zirvede kaza geçirirler. Arama ve kurtarma ekibi yerlerini tespit eder. Güçlü bir kar fırtınası dört adamı küçük bir mağaraya sığınmaya zorlar. Bu geceden sağ çıkmak içlerinden birinin hayatını ebediyen değiştirecektir.
Orjinal Ad :Tchang
Yönetmen :Daniel Strombeck, Gonzalo Visedo
Yıl :2010
Ülke :İspanya
Dakika :28 dk.
Dil :İspanyolca
Alt Yazı :Türkçe

Ödüller

En İyi 35mm Proje - 2009 Malaga Heyeti (Finans Ödülü), En İyi Prodüksüyon ile Yönetim - Cortogenia Madrid 2010 ve Pielagos en corto 2011, En İyi Yönetmen - Malaga Festivali 2011, Özel MAnsiyon - FICEE


Cotogenia (Madrid) Estrano 2010, Festival de Cine Iberoamericano de Huelva, Panaroma Andaluz 2010, Festival de Malaga 2011, XII Concurso Abycine Cortos 2011, INKAFEST, Mountain Film Festival in Huaraz (Peru), Hollyshorts Film Festival, USA 2011,


Yönetmen : Daniel Strombeck, Gonzalo Visedo

Daniel Strömbeck (26.01.1976, İsveç) Vina del Mar Katolik Üniversitesi’nde (Şili) Görsel İşitsel İletişim okumuştur. Strömbeck, İspanya Televizyon Kurumu’nda (TVE) Mision Eurovision ve Ankawa gibi TV programlarının ve Portekiz Radyo Televizyon Kurumu’nda (RTP) birçok video ve reklamın yapımcısı olarak çalışmıştır. Ayrıca RTP’de sihirbaz Luis de Matos’un şovlarını sergilediği Misterios adlı programın yönetmenliğini yapmıştır.

Şu anda “El destornillador”, “Shalakabula”, “Vista publica”, “Colga2 con Manu ve “75 minutos” gibi programların yapımcısı ve grafikeri olarak Producciones Cibeles şirketiyle birlikte çalıştığı Sevilla’da yaşamaktadır.

Gonzalo Visedo (18.07.1969 Madrid) Madrid Complutense Üniversitesi Siyaset Bilimi mezunudur. Mesleki kariyeri sinema ve televizyon yapımcılığıyla başlamıştır. Aynı zamanda senaryo yazarı ve yönetmen olarak kariyerini ilerletmiş ve birçok uzun metrajlı film senaryosu yazmıştır. 2003 yılında yerel Madrid yönetimi Visedo’ya “Un Mundo Nuevo” (Yeni Bir Dünya) adlı ilk uzun metrajlı senaryosu için Visedo’ya mali kaynak sağlamıştır. Son zamanlarda kısa bir dizi film projesine ve Fernardo Aramburu’nun “Los peces de la amargura” adlı kitabının sinema uyarlamasına imza atmıştır. Her iki projede Perro Verde Film Stüdyolarında ön üretim aşamasındadır. İlk yönetmenlik deneyimi 2004 yılında “11-M, todos ibamos en ese tren” (11 Mart Madrid, Hepimiz o trendeydik) belgesel filminde yer alan “La mirada de los inıcentes” adlı kısa filmiyle olmuştur.

Tchang (2010) filminden önce başrollerinde Dani Mateo, Elena Ballesteros ve Dario Paso’nun oynadığı ve yapımcılığını Hugo Serra’nın üstlendiği “El momento justo” (Doğru An) adlı kısa filmi yazmış ve yönetmiştir. Visedo Tchang filminde Hugo Serra ve Daniel Strömbeck’le birlikte çalışmıştır.