ELİMDEN GELEN


ELİMDEN GELEN

ELİMDEN GELEN
ELİMDEN GELEN
ELİMDEN GELEN
Benzersiz bir sinema deneyimi : "Elimden Gelen" Yüksek bir dağda kayak yapmanın zorlukları ile küresel iklim değişikliğinin zorluklarını karşılaştıran nefes kesici bir keşif örneği...
Orjinal Ad :All I Can
Yönetmen :Dave Mossop, Eric Crosland
Yıl :2011
Ülke :Kanada
Dakika :76 dk.
Dil :İngilizce
Alt Yazı :Türkçe
2 yılda 6 kıtada çekilen film, yenilikçi sinematografisi ile doğal hayata bakışımızı genişletirken, dünyanın en iyi kayakçılarının ilham veren performanslarını da seyirciye sunuyor. Yolculuk bizi Fas’ın görkemli çöllerindeki kum tepelerinden, Grönland’ın buzlu haliçleri, Şili’nin volkanik kraterlerinden Alaska’ya ve çok daha fazlasına götürüyor. Spor türleri üzerine yapılan en muhteşem, büyüleyici ve kışkırtıcı filmlerden biri olan "Elimden gelen"in devrim niteliğindeki deneyimine siz de katılın!

Ödüller

En İyi Uzun Metraj Dağ Filmi - Banff Dağ Film Festivali 2011
En İyi Belgesel - IF3 Film Festivali Montreal 2011
En Yaratıcı Görsel Efekt - IF3 Film Festivali Montreal 2011
En İyi Kayak Filmi - Macera Film Festivali, Boulder 2011
En İyi Sinematoğrafi - ESPN Fan Favorites 2011
İzleyici Seçimi ve En İyi Kayak Filmi - Fernie Film Festivali, BC 2011
En İyi Sinematoğrafi - Uluslararası Serbest Kayak Film Festivali, Fransa 2011
En İyi Film - Uluslararası Serbest Kayak Film Festivali, Fransa 2011
Yılın en İyi Filmi - Macera Film Festivali, Copenhagen 2011
En İyi Sinematografi - X-Dans Film Festivali, SLC 2012
AMBASSADOR OF GREEN - X-Dans Film Festivali, SLC 2012
En İyi Film - X-Dans Film Festivali, SLC 2012

Banff Dağ Filmleri Festivali
X-Dans Film Festivali
IF3 Film Festivali Montreal

Yönetmen : Dave Mossop, Eric Crosland

Yönetmenler Dave Mossop ve Eric Crosland 90’lı yıllarda lisede tanıştı ve o zamandan beri filmlerde birlikte çalışıyorlar. O dönemde Alberta’daki Fortress Dağında gerçekleşen bir çığda 4 yakın arkadaşlarıını kaybettiler ve bu olay onları oldukça derinden etkiledi. Mossop ve Crosland hayatın kırılganlığın farkına varmışlardır ve her günü dolu dolu yaşamak için ellerinden geleni yapmayı öğrenmişlerdir. Film şirketleri “Sherpas Sinema”yı temelden başlayarak kurdular. Kısa filmlerdeki ilk deneyimlerini dünya çapındaki Banff Mountain Film Festivali ile dolaşarak kazandılar. Crosland, Capolano Sinema Okuluna gitti ve Freeride Entartainment ve The Ride Guide Televizyon Programı gibi film şirketlerinde çalıştı. Mossop, Victoria Üniversitesinin sinema programından yüksek bir derece ile mezun oldu. Her zaman çığ eğitimi ile ilgili etkili bir film çekmek istemiş olan ikilinin bu hayali 2009 yılında “The Fine Line” filmin gösterime girmesi ile gerçekleşti. Film, bugün dünya çapında en iyi çığ filmi olarak sayılıyor. Şu anda şirketleri “Sherpas”; gelişmiş sinemacılığı, yaratıcı hikaye anlatımı ve etkili içeriği ile dünya çapında bir üne sahip. Ödüllü yeni filmleri “All.I.Can” dünyayı etkisi altına almış, iTunes listelerine bir numaradan girmiş ve insanların kayak filmleri ile ilgili düşüncelerini kökten değiştirmiştir.