PEDAL : BİSİKLET BELGESELİ


PEDAL : BİSİKLET BELGESELİ

Video oynatıcı hazırlanıyor...
PEDAL : BİSİKLET BELGESELİ
PEDAL : BİSİKLET BELGESELİ
Bu topraklar... kimin toprakları? Bisiklet Belgeseli; hepimize ait olan kamu topraklarını korumakla yükümlü yöneticiler ve pedallama arzusuyla dolu dağ bisikletçileri arasında tırmanan anlaşmazlığı derinlemesine inceliyor. Dağ bisikletçilerine kamu topraklarında yer var mı?
Orjinal Ad :Pedal Driven: Bikeumentary
Yönetmen :Jaime Howell
Yıl :2011
Ülke :A.B.D.
Dakika :63 dk.
Dil :İngilizce
Alt Yazı :Türkçe
BU TOPRAKLAR... KİME AİT? Pedal-Driven (Pedalımın Azmiyle), bisikletlerini sürmeye her daim hevesli olan dağ bisikletçileriyle, hepimize ait olan kamu alanlarını korumakla görevli federal arazi idarecileri arasında gitgide kızışan çekişmeyi anlatıyor. Dağ bisikletlerine kamu alanlarında hiç yer var mı peki?

Ödüller

DocUtah – En İyi Sinematoğrafi Ödülü
Twisp Rural Roots Film Festivali – Seyirci Özel Ödülü

Banff Mountain Film Festival
Twisp Rural Roots Film Festival
DocUtah
Ellensburg Film Festival
Wild and Scenic
Duke City DocFest
Bend Film

Yönetmen : Jaime Howell

Yazar, müzisyen ve sinemacı olan Jamie Howell, basın gazeteciliğinden belgesel yapımcılığına 2001’de geçiş yaptı. İlk büyük işi, 2004’te çıkardığı, PBS’te ve ülke çapında festivallerde gösterilmiş ve 1 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmiş olan Emmy adayı belgesel Broken Limbs; Apples, Agriculture and the New American Farmer’dır. Howell, vakıftan çıkan her projenin son sanatsal dokunuşunu ve çalışan tüm yaratıcı takımı sağladığı Moon’da yaratıcı yönetmen olarak çalışmaktadır.