SAVE THE WORLD


SAVE THE WORLD

SAVE THE WORLD
SAVE THE WORLD
Filmde minyatür bir dünya’nın insanların umursamadığı; yalnız, bitkin, türlü tehlikelerle dolu dramatik sokak yaşantısı anlatılıyor. “Oyuncu dünya’’ nın sokaklarda başından geçen üzücü olaylar belli bir sırayla aktarılıyor.
Orjinal Ad :Save The World
Yönetmen :Boral Kambay
Yıl :2012
Ülke :Türkiye
Dakika :5 dk.
Dil :Türkçe

Yönetmen : Boral Kambay

Özel Akademi İstanbul iletişim okulunda Radyo Televizyon ve Sinema eğitimi aldı. Sinemaya İlkokul yıllarında ilgi duymaya başlayan Boral Kambay, Kadıköy Belediyesine bağlı Kadıköy Gençlik Merkezin'de KARAKUTU isimli bir sinema kulübü kurup; kısa filmler çekti ve fotoğraf projeleri üretti.

2000 yılında Star TV Beyaz Show'da reji departmanında staja başlayarak profesyonel iş hayatına ilk adımını atmış oldu. Freelans olarak; Böcek Yapım, BKM Film, Pozitif Film, ANS , Most Yapım, Pop Prodüksiyon, Ptt Film, Depo Film, PPR İstanbul ve daha bir çok prodüksiyon şirketi bünyesinde sinema, reklam filmlerinde, video klip, dizi ve belgesel filmlerde yapım bölümünde görev aldı.

Deneysel film konusuna özel olarak eğildi. Deneysel mantıktan yola çıkarak; marjinal teknikler kullanıp, özgün bir sinema anlatım dili geliştirme çabasıyla, yönetmenlik ve fotoğraf sanatçılığı konusunda kendini yetiştirmeye, profesyonel projeler üretmeye devam etmektedir. Çevrecilik ve çevre bilincinin daha geniş kitlelerde yaygınlaşabilmesi için tasarladığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında deneysel çevre filmleri yapmaktadır.