DÜŞLERE UZANAN PATİKALAR


DÜŞLERE UZANAN PATİKALAR

DÜŞLERE UZANAN PATİKALAR
DÜŞLERE UZANAN PATİKALAR
DÜŞLERE UZANAN PATİKALAR
Belgesel Caner Odabaşoğlu, Emre Tok, Bakiye Duran, Faruk Kar ve Fırat Kara’nın Fransa Mont Blanc'da katıldıkları ve zorlu ülkemizi başarıyla temsil ettikleri ultra maraton yarışmanın belgeselidir.
Orjinal Ad :Düşlere Uzanan Patikalar
Yönetmen :Hande Odabaşoğlu
Yıl :2012
Ülke :Türkiye
Dakika :53 dk.
Dil :Türkçe
2011 yılı Ağustos ayında Fransa’da Mont Blanc dağı eteklerinde gerçekleşen UTMB yarışlarından 110km.lik ve 30 saat zaman sınırlı TDS parkuruna katılan 5 Türk sporcunun zorlu hikayesidir. Hava şartlarının sertliği sebebiyle yarış sırasında parkur yetkililerce değiştirilerek 119km.ye çıkartılmıştır. Toplam çıkılan ve inilen mesafe 7100m.dir. Güçlü sporcuların gecenin çetin yıpratıcılığına yenik düştüğü yarışta tek hedef yarışı bitirebilmektir. Düşlere Uzanan Patikalar, Savoy Dükü’nün İzinde 5 Türk, Caner Odabaşoğlu, Emre Tok, Bakiye Duran, Faruk Kar ve Fırat Kara’nın ülkemizi başarıyla temsil ettikleri bu zorlu yarışmanın belgeselidir.

Yönetmen : Hande Odabaşoğlu

1992 yılında Objektif Prodüksiyon’da asistan olarak çalışma hayatına başyalan Hande Odabaşoğlu, TRT ve ATV televizyonlarında yönetmen yardımcılığı ve yönetmenlik yapmıştır. Belgeselleri: uluslararası gösterimi bulunan Bir Hedefin Peşinde/2007, Yeniay Macera Yarışı/2007, Yeniay Macera Yarışı/2008, Düşlere Uzanan Patikalar, Savoy Dükü’nün İzinde 5 Türk/2012

Halen, Macera Akademisi’nde proje bazlı, proje yöneticiliği yapmaktadır.