ZORLA!


ZORLA!

Video oynatıcı hazırlanıyor...
ZORLA!
ZORLA!
ZORLA!
ZORLA kadın tırmanışçıların kendi sınırlarını zorlayışlarını izliyor; Magic Wood’ta kaya tırmanışlarından Yosemite Parkındaki büyük duvara kadar.
Orjinal Ad :Push It
Yönetmen :Jen Randall
Yıl :2012
Ülke :İrlanda
Dakika :30 dk.
Dil :İngilizce
Alt Yazı :Türkçe
ZORLA yönetmen Jen Randall ve yeni tırmanış partneri Jackie Segueira’nın ilk büyük duvar macerasına, Yosemite’deki hiç de kolay olmayan El Capitan duvarına hazırlıklarının hikâyesini anlatıyor. Bu arada Jen ilham almak için bazı kadın tırmanış cengâverlerini ziyaret ediyor. İsviçre Magic Wood’da boulder için Mina Leslie-Wujastyk’dan başlayarak, Yorkshire Malham’da spor tırmanışı için Natalie Berry’a ve İskoçya Dunkeld’da geleneksel tırmanış için bölgenin tırmanış kahramanı Vicki Mayes’a uğruyor. 2 sene süren hazırlık, kırılan, iyileşen kemikler, kötü hava şartları, parasızlık ve arada sıra kaybedilen kendine güvenin ardından ZORLA sınırları ve macerayı aramak hakkında bir film.

Ödüller

2012 Edinburgh Mountain Film Festival (People's Choice)


2012 Edinburgh Mountain Film Festival
2012 Kendal Mountain Festival

Yönetmen : Jen Randall

Jen Randall İskoçya, Dundee’de Duncan of Jordanstone Üniversitesinde Sanat ve Tasarım okudu, ardından da Vancouver Film okulunda Film yapmak sınıfına katıldı. 2008’de eğitimini tamamladıktan sonra 6 ay boyunca Amerika’nın batı sahillerinden Kanada’ya kadar gezdi ve bulabildiği her yerde tırmandı. 2009’da İskoçya’ya döndüğünde Alastair Lee of Posing Productions’da redaksiyonda işe başladı. Jen daha sonra Light Shed Pictures adlı kendi şirketini kurdu. Randall, kısa filmler yapıp, gençlik film projelerini yönetiyor, tırmanışla ilgili çekimler yapıp dergilere yazılar yazıyor ve birçok şirketle ortak video projelerinde birlikte çalışıyor.