CHAMJÉ KHOLA - SIRA DIŞI KANYON DENEYİMİ


CHAMJÉ KHOLA - SIRA DIŞI KANYON DENEYİMİ

Video oynatıcı hazırlanıyor...
CHAMJÉ KHOLA - SIRA DIŞI KANYON DENEYİMİ
CHAMJÉ KHOLA - SIRA DIŞI KANYON DENEYİMİ
CHAMJÉ KHOLA - SIRA DIŞI KANYON DENEYİMİ
Dünyanın en büyük kanyonlarından birinin açılış hikâyesi. Chamje Khola kanyonu 8091m zirveli Anapurna dağları ile 8163m zirveli Manaslu dağları arasında, Nepal Himalayalarının tam ortasındadır. Bir Fransız Himalaya kanyon takımı 2004’ten bu yana 30’dan fazla kanyon açtı. Ancak Chamje Khola canavarıyla yüzleşmek için 2011’e dek beklemeleri gerekiyordu.
Orjinal Ad :Chamjé Khola - Extreme canyoning in Himalaya
Yönetmen :Laurent Triay
Yıl :2012
Ülke :Fransa
Dakika :51 dk.
Dil :Fransızca
Alt Yazı :Türkçe
Son keşif toplamda 7 kilometrelik bir kanyonda ve 2300 metrelik bir yükseklik farkıyla çok tehlikeli ve karlı bir irtifa geçişi için 5 günlük bir çalışma istiyordu. Rodolphe Sturm tarafından yönetilen ekspedisyonun hazırlıklarını, karşılaştıkları sorunları ve bu kuvvetli karakterlerin kimyasının, sakin ve bütün bir kuvvete dönüşüşünü hayranlıkla izleyebiliriz. Kanyon tüm zamanların en uzun ve en uğraşılan kanyonu olarak değerlendiriliyor.

Yönetmen : Laurent Triay

Laurent Triay, Fransa ve İspanya’da 500’den fazla klasik rota açmış tutkulu bir kaya tırmanışçısı. İspanya’da yaşıyor. 2004 yılında ilk film denemelerini yapmaya başladı. Birçok tırmanış filmi izleyicilerin beğenisi kazandı. Bunun yanında paraşüt sörfü ve rüzgâr sörfü filmleri de çekti. 15 senelik kanyon rehberliği tecrübesine Chamje Khola sıra dışı kanyon dünyası da eklendi.

Filmleri:

-BEST OF TRIPS 1 (2004)

-BEST OF TRIPS 2 (2006)

-THE FANATIC SEARCH (2008)

-TOUGH ENOUGH (2009)

-A GIRL THING (2011)

-CHAMJÉ KHOLA (2012)