ÇOK UZAKLARDA DEĞİL


ÇOK UZAKLARDA DEĞİL

Video oynatıcı hazırlanıyor...
ÇOK UZAKLARDA DEĞİL
ÇOK UZAKLARDA DEĞİL
ÇOK UZAKLARDA DEĞİL
2011 yılında Hervé Barmasse üç yeni rota açmak için İtalya’da memleketi Aosta Vadisindeki 3 önemli dağı seçti; Mont Blanc, Monte Rosa ve Matterhorn. Bu üç zirve rastgele seçilmemişti ; Alplerin en yüksekleri idiler.
Orjinal Ad :Non Cosi Lontano
Yönetmen :Hervé Barmasse
Yıl :2012
Ülke :İtalya
Dakika :38 dk.
Dil :İtalyanca
Alt Yazı :Türkçe
Barmasse iki Basklı arkadaşıyla Mont Blanc’ta, Brouillard’ın sol yüzeyinde yeni bir rota açtı. Babası Marco ile birlikte Monte Rosa’da, Punta Gnifetti’nin güneydoğu yüzünde yeni bir rota açtı. Ve son olarak Matterhorn’da, Muzio zirvesinde büyük risk ve zorluklarla tek başına yeni bir rota açtı. Bu üç tırmanış macerası da bulundukları yerler, uzaklıkları ve nitelikleri itibariyle çok özeldiler. Bu filmde işte bu üç tırmanışı izleyeceksiniz.

Ödüller

2011 SHH Ushuaia Mountain Film Festival, Arjantin (First Prize)
2011 Lugano Film Festivali (First Prize)

2012 – Trento Film Festivali
2012 - Cervino CineMountain Festival
2012 BANFF Mountain Festival, Kanada
2012, Kendal Mountain Festival, UK
2012 Torello Mountain Film Festival, İspanya
2011 SHH Ushuaia Mountain Film Festival, Arjantin
2011 Lugano Film Festivali

Yönetmen : Hervé Barmasse

Hervè Barmasse 1977’de Aosta’da doğdu. Ulusal mihmandarlık eğitmeni, Cervino dağ rehberi, kayak ve snowboard eğitmeni ve Kayak Federasyonu eğitmenidir. Birçok tanınan dağcılık dergilerine yazılar yazar, Qui Montagne programın sunuculuğunu yapmıştır. 32 yaşındayken birçok Alplerde, Patagonya’da, Pakistan’da birçok çıkışını yapmış ve birçok önemli ödülleri almıştı. 2011’de Trento Film Festivalinde „Linea continua“ adlı filmi seyirci ödülünü almıştır.