GEYİKBAYIRI


GEYİKBAYIRI

Video oynatıcı hazırlanıyor...
GEYİKBAYIRI
GEYİKBAYIRI
GEYİKBAYIRI
Kaya tırmanıcıları Antalya’nın Geyikbayırı köyüne 1999 yılında gelir ve bu sporu başlatırlar. Yerel halk bu kişilerin kayalarda hazine aradıklarını düşünür. Sonraki yıllarda bu sporun katkısıyla canlanan ekonomileri, tırmanıcıları da kabullenmelerini sağlar. Geyikbayırı artık köye yerleşen şehirli tırmanıcıları ve gelişen turizmiyle farklı bir yerdir.
Orjinal Ad :Geyikbayırı
Yönetmen :Öztürk K. Kayıkçı
Yıl :2012
Ülke :Türkiye
Dakika :28 dk.
Dil :Türkçe
Alt Yazı :---

Yönetmen : Öztürk K. Kayıkçı

1972 Bilecik doğumlu. Beden eğitimi ve spor akademisi mezunu. 1996 yılında sinema sektöründe kamera asistanı olarak çalışmaya başladı, bir çok reklam ve uzun metrajlı filmde görev aldı. Atlas ve Skylife gibi dergilere doğa sporlarıyla ilgili fotoğraf konuları yaptı. 17 yıldır kaya tırmanıcısı, yüksek binalarda ip teknisyenliği yapıyor ve 4 adet kaya tırmanış rehber kitabı bulunuyor.

Filmografi;

1996 yılında sinema sektöründe kamera asistanı olarak çalışmaya başladı ve sayısız reklam filmi ile iki adet uzun metraj filmde çalıştı. (Tunç Başaran’ın “Kaçıklık Diploması” 1998 ve Derviş Zaim ‘in “Tabutta Röveşata”1996) . Kaya tırmanışı ile ilgili “Olimpos’un Diğer Yüzü” ve base jump konulu “3.2.1. Şimdi” kısa belgesel filimlerini yaptı. Halen doğa sporları fotoğrafları çekiyor ve video projeleri yapıyor.