Basın odası

Basın odası

 

Bursa Dağ  Filmleri Festivali 11 Mart’ta başlıyor.

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen 2. BURSA Dağ Filmleri Festivali, 11-13 Mart 2016 tarihlerinde; doğa, keşif, macera ve belgesel sinema tutkunlarıyla buluşuyor. Festivalde ödül rekortmeni filmlerin yanı sıra macera ile adrenalin dolu 18 film ücretsiz gösterilecek.

Türkiye'nin, dağ, keşif ve macera konulu, ilk ve tek film festivali olan Dağ Filmleri Festivali, 11 Mart'ta, Bursa’da, izleyicileriyle buluşuyor. 13 Mart'a kadar sürecek festivale bu yıl; Osmangazi Belediyesi ÖRDEKLİ  Kültür Merkezi ev sahipliği yapacak.

Doğaya dokunan filmler
Dünya festivallerinde gösterilen yapımlar arasından belirlenen film seçkisi 18 filmden oluşacak. Seçkide; kayak, dağcılık, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü, base jump, deniz kanosu gibi doğa sporları yanı sıra keşif ve insan hikayeleri de yer alıyor.

"Türkiye Dağları" bir fotoğraf sergi ve gösterisi ile festivalde...
3 gün süreyle doğa ve macera severlere ev sahipliği yapacak festival kapsamında “Türkiye Dağları”nın güncel fotoğraflarından oluşacak bir de fotoğraf sergisi gerçekleştirilecek. Türkiye çapında fotoğraf dernekleri ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek karma fotoğraf sergisi ile birlikte bir de fotoğraf gösterisi gerçekleştirilecek.

Geniş bir izleyici kitlesine hitap eden Dağ Filmleri Festivali kapsamındaki bu etkinliklerle; dağ ve doğa bilincine dikkat çekiyor, ulusal dağ ve doğa belgeselciliğine katkı sağlayarak doğa kültürü alanındaki önemli bir boşluğu dolduruyor.

Festivalin programıyla ilgili bilgi almak ve etkinlikleri takip etmek için, aşağıdaki iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.

Web             : www.dagfilmfest.org
E-posta         : bilgi [at] dagfilmfest.org
Google Grup : http://groups.google.com/group/dagfilmfest
Facebook : http: //www.facebook.com/DagFilmleriFestivali
Twitter : http://twitter.com/DagFilmFest
FrienfFeed : http://friendfeed.com/dagfilmfest

Basın bülteni bilgi için:
Merve Sünör  - Yerel Sorumlu - Özel Kalem Müdürlüğü – Osmangazi Belediyesi
(224) 270 7019

Murat Yılmaz – Festival Direktörü  (532) 345 99 03

Basın Bültenleri

Bursa-Mart 2016 ( - )
 

Logolar

Osmangazi Belediyesi (TIFF)
Dağ Filmleri Festivali (AI - EPS - PNG)

 

Poster

Hazırlanıyor...

Festival Tanıtım Filmi

MP4 (720p - 48MB)

DAĞ FİLMLERİ FESTİVALİ : Her yıl izleyicilerine dünyanın en iyi film ve belgesellerini sunan festival, bunların yanı sıra festival süresince fotoğraf ve kitap sergilerine, seminerlere ve alanında dünyaca tanınan konuşmacıların katıldığı söyleşilere de ev sahipliği yaparak Türkiye’de Doğa Kültürü alanındaki çok önemli bir boşluğu doldurmaya gayret ediyor.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ : Osmangazi; Bursa'nın ekonomik ve kültürel açıdan en gelişmiş ilçesidir. Eğitim yönünden Türkiye ortalamasının çok üstündedir. Okuryazar oranı % 99'dur.Türkiye'deki 56 ilden daha büyük olan Osmangazi, tarihi, kültürel zenginlikleri, dağı ve kaplıcalarıyla bir turizm kenti, eşsiz tabiatı ve verimli ovasıyla bir tarım kenti ve aynı zamanda endüstriyel tesisleri ve sanayisiyle de bir sanayi ve ticaret kentidir. Gündüz nüfusu bir milyondan fazla olan ilçe, sanatın, kültürün ve sosyal yaşamın da merkezi konumundadır.Özellikle yaz ve kış turizmi açısında oldukça kritik bir öneme sahip olan Uludağ’ı bünyesinde barındıran Osmangazi ilçesi, termal, doğa, tarih ve inanç turizmi açısından da geçmişten günümüze uzanan bir kültür mozaiği olma özelliği taşıyor.